Wojny Domowe – scenariusz do SW na Trikusie

Gościnnie zamieszczam scenariusz mojego wieloletniego erpegowego kompana – Tomka Sokoluka – przeznaczony do rozegrania w uniwersum Gwiezdnych Wojen, ściślej w okresie jaki znamy z gry The Force Unleashed. Scenariuszowi towarzyszy nietypowa mechanika autorska – Trikus – zaprojektowana tak, by każdy z trójki graczy miał jednakowy udział w kreowaniu sesji. 

 

Trikus

W tradycyjnych grach fabularnych postać o wyższych współczynnikach ma większy wpływ na fabułę, gdyż więcej testów kończy się dla niej powodzeniem. Drużynę, oprócz podobnych celów, definiuje podobny stopień zaawansowania. Nowy Gracz, który chciałby dołączyć, musi stworzyć postać o równie wysokich statystykach lub zaczynać od zera. Obydwa rozwiązania nie są satysfakcjonujące. Darmowy awans byłby niezasłużony i niesprawiedliwy w stosunku do Graczy, którzy poświęcili wiele godzin grania. Natomiast niedoświadczona postać nie sprosta wyzwaniom. Nie będzie miała żadnego wpływu na kształtowanie fabuły. Teoretycznie więc nie ma możliwości zdobyć doświadczenia, pozwalającego mu awansować. Nigdy nie będzie partnerem dla swoich kompanów. Nie będą drużyną.

Autorzy: Tomek ‚viagrom’ Sokoluk, Tomasz ‚kaduceusz’ Pudło, Wojtek Kutnik, Artur Nowak

Liczba stron: 24

 

Wojny Domowe

Opis: Oceaniczna planeta Mon Calamari to dom dwóch rywalizujących ras: szlachetnych konstruktorów, Kalamarian, oraz przebiegłych Quarrenów. Nie tak dawno zjednoczyły się one w walce przeciwko dominacji Imperium. Jak długo jednak samotna, wciąż cierpiąca na skutek wojennych zniszczeń planeta będzie opierać się galaktycznej potędze? Czy bohaterom uda się rozwikłać zagadki towarzyszące osobie syna Wielkiego Konstruktora Kalamarian, uratować kruchy sojusz i zapobiec kolejnej Wojnie Domowej? Wojny Domowe to długi scenariusz przeznaczony dla drużyny zainteresowanej przede wszystkim intrygami i śledztwami, choć nie zabraknie także i dramatycznej akcji.
Setting: Star Wars, epoka The Force Unleashed
Mechanika: Autorska mechanika Star Wars Trikus, zawiera także wskazówki dotyczące prowadzenia na Star Wars Saga.
Liczba graczy: 3
Gotowe postacie: Nie
Autor: Tomasz Sokoluk

Wojny domowe (.pdf, 0,2Mb)

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.